ENERGETICKY ÚSPORNÁ OKNA

Plastové vs. hliníkové vchodové dveře - jejich vlastnosti a podle čeho vybírat

Vchodové dveře nejsou pouze první vizitkou vašeho domu či bytu, jsou také jednou z nejdůležitějších součástí ochrany vašeho bydliště. Proto by měli majitelé domu či bytu vždy věnovat pozornost pečlivému výběru dveří, které budou nejen pěkné, ale i bezpečné a funkční. Pojďme se společně podívat na zásadní rozdíly mezi plastovými a hliníkovými dveřmi a na možnosti využití každého typu.

 

Plastové dveře

Vícekomorové systémy zajišťují nadstandardní tepelně-izolační vlastnosti vchodových dveří. Technickým znakem našich dveří je maximálně dimenzovaná ocelová výztuha, která je zárukou vysoké stability a dlouhodobé odolnosti dveří. V naší nabídce naleznete následující typy plastových vchodových dveří:

  • Classic Portal 76 je moderní, 76mm dveřní systém s vícekomorovou konstrukcí dosahující vynikající izolační vlastnosti. Silný a pevný rám zajišťují pravoúhlé ocelové výztuhy, izolační skla jsou opatřena speciálním pokovením a plněna argonem, který zlepšuje tepelné vlastnosti skla a zabraňuje rosení.

  • Profitline Portal je novinkou roku 2018 a uspokojí i náročnější zákazníky. Svými vlastnostmi patří k absolutní špičce v oblasti prostupu tepla a v oblasti ochrany proti vloupání. Profil hloubky 88mm a zasklení izolačním trojsklem až 54mm hloubky, nebo pevnou výplní, nabízí naprosto bezkonkurenční izolační vlastnosti na trhu.   

  • Pokud se ohlížíte po vhodných dveřích na terasu, či balkon, Superline Premidoor označovaný také jako HS PORTAL budou to pravé ořechové. Tedy plastové. Tento prémiový produkt společnosti PVC OKNA s.r.o. z profilové řady Kömmerling nabízí nejen skvělé izolační a bezpečnostní vlastnosti, jedná se převážně o velice funkční řešení umožňující realizaci nadrozměrných prvků. Posuvně zdvižné dveře nabízejí snadné a plynulé otevírání, velkou propustnost světla a protihlukovou a tepelnou izolaci.

Profukování v problematických částech dveří, v místě napojení k prahu  zabraňuje “windstop systém”. U typů Profitline Portal a Classic Portal 76 se také nachází vícebodový zámek KFV a osazeny jsou závěsy Simonswerk se subtilním válcovým designem znemožňující svěšení dveřního křídla. Nezamčené dveře drží na třech uzavíracích západkách a další tři kónické háky se vysunou při zamknutí. Je tak zajištěna nejen izolace proti úniku tepla, ale i bezpečnostní složka proti vniknutí nevítaných návštěvníků.

Hliníkové dveře

Bezúdržbové, pevnostně stálé bez nutnosti obnovy či údržby povrchové úpravy, s delší životností. Tak by se daly jednoduše popsat naše hliníkové dveře, které jsou vyráběny s možností využití profilace bez přerušeného tepelného mostu. Jejich využití nabízí širokou škálu možností od interiérových dveří, přes exteriérové až po protipožární systém dveří a vitrín. Standardně nabízíme tyto typy hliníkových dveří:

  • Dveřní systém MB-45 je naším základním modelem v oblasti hliníkových dveří. Díky subtilní hloubce profilů je jejich využití možné jak v interiéru, tak v exteriéru. Je však nutné zmínit jejich nízkou tepelnou odolnost, proto je vhodné umístit je do objektů s nízkými požadavky na tepelnou izolaci. Díky různým systémům dělících příček je možné tyto dveře použít i jako posuvné, či kyvné - tzv. “lítačky”. Jejich hlavní kvalitou je lehká konstrukce, snadná instalace a kompatibilita s ostatními systémy MB.

  • Dveřní systém MB-70 představuje systém s vynikajícími technickými vlastnostmi. Díky použití speciálního polyamidového těsnění nabízí tento systém velmi dobrou tepelnou a zvukovou izolaci. Díky širokému rozsahu prvků a kombinací s fasádními systémy Aluprof “budou ladit” jak s novými architektonickými projekty, tak i se staršími objekty procházející rekonstrukcí.

  • Protipožární systém MB-78EI je poněkud speciálním produktem v naší nabídce. Lehká a pevná konstrukce se snadnou výrobou a montáží o hloubce 78 mm splňuje požadavky na protipožární odolnost třídy EI15 až EI90. Systém je klasifikován jako nerozšiřující oheň (NRO), prošel testováním dle evropských norem EN 13501-2, EN 1363-1, EN 1634-1 a splňuje veškeré stavební požadavky.

Naše hliníkové dveře můžete mít i v plně automatizované verzi, která vytváří prestižní vstup do vaší nemovitosti a jejich design umocní její celkový vzhled objektu. Představují tak pohodlný, bezpečný a bezbariérový vstup a výstup bez nutnosti ovládání a manipulace s nimi. Dokonale těsnící křídla dveří tvoří hlukovou bariéru a optimálně chrání před únikem tepla.

Výhody a nevýhody

Plastové dveře spojují vynikající užitné vlastnosti s příjemnou cenou, a hodí se tak pro většinu objektů snad vyjma objektů občanské vybavenosti. Velký výběr dekorů vám umožní přizpůsobit dveře svému vkusu i barvě fasády. Kvalita zpracování a využití moderních technologií nabízí skvělé výsledky v tepelné a protihlukové izolaci. 10 letá záruka na tvarovou a barevnou stálost je pak důkazem použití kvalitních materiálů.
Při jejich pořizování však musíte počítat s nutností častější údržby a s menší odolností, než jaká je například u hliníkových dveří. Představují však možnost pořídit kvalitní, izolační dveře za příjemnou pořizovací cenu. Plastové dveře představují vyvážený poměr cena/výkon.

 

Hliníkové dveře poslouží i padesát let, navíc skvěle vypadají. Díky technologii zpracování využívající profilace s přerušeným tepelným mostem nabízejí skvělé izolační a protihlukové vlastnosti. Jejich využití je díky užitým materiálům téměř neomezené - od rodinných domů a bytů až po průmyslové celky, vitríny apod.
Tyto kvality jsou však vyváženy pořizovací cenou, která se pohybuje ve výrazně vyšších částkách, než dveře plastové. Vyšší cenu však zcela kompenzují jejich vlastnosti - dlouhá životnost, bezpečnost, odolnost, tuhost, design, lehkost, nebo stálobarevnost.

 

Bezpečnost vchodových dveří

Vchodové dveře, plastové i hliníkové, jsou důležitým zabezpečovacím prvkem celé stavby. Úroveň zabezpečení lze libovolně zvyšovat. Jednak díky osazení kováním s předkrytím, které brání odvrtání zámkové vložky, dále zvolením zámkové vložky s vyšší třídou zabezpečení a v neposlední řadě napojením dveří na elektronický zabezpečovací systém díky osazení čidla, které hlásí neoprávněnou manipulaci s dveřmi. Poslední možností je pak zasklení bezpečnostními skly, nebo v případě výplní použití typu s hliníkovým plechem.

 

Pokud byste se chtěli dozvědět více o našich produktech, neváhejte nás kontaktovat. Plastové, nebo hliníkové dveře si také můžete osobně prohlédnout na jedné z našich poboček.

Váš tým PVC OKNA s.r.o.

Kde nás najdete

Frenštát pod Radhoštěm

Frenštát pod Radhoštěm

location11 Školská čtvrť 354
phone11 603 460 310
letter11 frenstat@pvcokna.cz
Nový Jičín

Nový Jičín

location12 Revoluční 1525/6
phone12 734 578 124
letter12 nj@pvcokna.cz
Olomouc

Olomouc

location13 Wellnerova 1215/1
phone13 734 578 126
letter13 olomouc@pvcokna.cz
Ostrava

Ostrava

location14 Roháčova 3339/5
phone14 734 578 125
letter14 ostrava@pvcokna.cz
Valašské Meziříčí

Valašské Meziříčí

location1 Zašovská 750
phone1 771 269 311
letter1 valmez@pvcokna.cz

Provozní doba všech poboček

pondělí, středa, pátek      8.00 - 12.00, 12.30 - 16.00             úterý, čtvrtek     8.00 - 12.00, 12.30 - 17.00

více kontaktů

Naše reference

Plastová okna

Plastová okna

Široká nabídka plastových oken a dveří. Naším dlouhodobým cílem je vyhovět každému přání zákazníka v oblasti. Nabízíme tedy plastová okna, plastové dveře včetně veškerého příslušenství. Pro spokojenost našich klientů jsme v roce 2009 významným způsobem rozšířili škálu nabízených výrobků, které vyhoví jak běžným požadavkům na prostup tepla, tak i těm nejnáročnějším požadavkům kladeným na nízkoenergetické a pasivní domy.

Naše nabídka plastových oken standardně zahrnuje: