ENERGETICKY ÚSPORNÁ OKNA

Levná plastová okna nestačí, klienti si žádají kvalitní služby spojené s montáží oken

Plastová okna a dveře jsou stále v kurzu, lidé si je při stavbách a rekonstrukcích bytů oblíbili pro jejich dobré izolační vlastnosti, rychlou montáž a příjemnou cenu. Jaké jsou současné trendy v oblasti plastových oken a dveří a jak se mění poptávka a cena plastových oken, na to jsme se zeptali Pavla Hložka, jednatele společnosti PVC OKNA s.r.o. z Frenštátu pod Radhoštěm.

Je o plastová okna a dveře stále takový zájem, jako například koncem devadesátých let, kdy společnost PVC OKNA vstupovala na trh?

Naši společnost jsme zakládali v roce 1995 a působíme v podstatě v celém Moravskoslezském kraji, od Ostravy, přes Frýdek-Místek, Odry, Kopřivnici, Příbor až po Nový Jičín a na řadě dalších míst, jako je Valašské Meziříčí, Rožnov pod Radhoštěm, Brušperk, Fulnek, Hranice, Olomouc, Prostějov a jejich okolí, takže si myslím, že máme přehled o tom, jak se v této oblasti vyvíjí poptávka po plastových oknech. Nejen u nás, ale i v Evropě prožívají plastová okna stále svůj boom. Plastová okna jsou levná, moderní, jejich obsluha a údržba je jednoduchá a montáž plastových oken, žaluzií, rolet, sítí do oken a dalšího příslušenství je poměrně nenáročná.

Říkáte, že jsou plastová okna moderní a levná, co se však za těch 16 let, kdy jsou PVC OKNA na trhu, změnilo?

PVC profily značky Kömmerling, které používáme k výrobě plastových oken a dveří, mají dnes přesně definované složení, aby si plastová okna a dveře zachovaly svou perfektní kvalitu, žádoucí vlastnosti a vysokou odolnost. Mezi nejvýznamnější změny patří nárůst stavební hloubky profilů, chcete-li tloušťky profilů, což umožnilo také navýšení počtu komor a tudíž výrazné zlepšení tepelné izolace, respektive snížení prostupu tepla rámů oken. Dále pak došlo k rozšíření použití izolačních trojskel, čemuž naše společnost přispěla hlavně zavedením 50% dotace na jejich pořízení. Právě pro tyto vlastnosti ve spojení s nabízenou širokou barevnou škálou a nízkou cenou jsou dnes plastová okna velice žádaná.

Změnily se nějak i nabízené služby spojené s výrobou a montáží plastových oken?

Určitě, zákazníci jsou dnes nároční a dávají si záležet na výběru firmy, která jim plastová okna vyrobí, případně vyrobí na míru a následně provede nejen montáž plastových oken, ale i další návazné služby jako je demontáž původních oken, jejich likvidace společně se stavební sutí a v neposlední řadě taky kvalitní zednické zapravení popř. malby. Právě v tomto ohledu, tedy v požadavku zákazníků na komplexní služby spojené s výměnou oken jsme zaznamenali největší změnu. Levná plastová okna dnes nejsou vše, co si zákazník žádá. Cena plastových oken je samozřejmě důležitá, ale mnohem důležitější je dnes kvalita používaných materiálů, výsledné izolační vlastnosti celých oken, spolehlivost dodavatelské firmy, kvalita a rychlost montáže plastových oken, záruční a pozáruční servis a samozřejmě i další doplňkové služby.

Co máte na mysli, když mluvíte o servisních a doplňkových službách ve spojení s plastovými okny a dveřmi?

Naše společnost se například zaměřuje na rychlou a kvalitní montáž oken, která je vedena a předávána odpovědným a kvalifikovaným vedoucím pracovníkem. Ten je schopen poskytnout individuální přístup každému našemu zákazníkovi. Dále pak bezplatný servis a seřízení oken, který po dobu tří let poskytuje zdarma naše servisní oddělení, nepochybně také pozáruční servis a další technická podpora, kterou mnoho prodejců, kteří s okny pouze obchodují, není schopno poskytnout.

Zkrátka si uvědomujeme, že naši zákazníci chtějí kvalitní a levná plastová okna a dveře a zároveň si přejí mít montáž oken hotovou v co nejkratší době, bez zbytečných průtahů, s minimem vlastní práce či organizace. Pro postup montáže plastových oken jsme proto vyvinuli vlastní systém návaznosti jednotlivých výrobních a montážních prací, máme zavedený tým spolehlivých lidí, kteří spolupracují rychle, kvalitně a v bezvadné návaznosti prací. Našim zákazníkům tak vycházíme maximálně vstříc.

Děkuji vám za rozhovor.

[Rozhovor připravila Petra Čaníková]

Kde nás najdete

Frenštát pod Radhoštěm

Frenštát pod Radhoštěm

location11 Školská čtvrť 354
phone11 603 460 310
letter11 frenstat@pvcokna.cz
Nový Jičín

Nový Jičín

location12 Revoluční 1525/6
phone12 734 578 124
letter12 nj@pvcokna.cz
Olomouc

Olomouc

location13 Wellnerova 1215/1
phone13 734 578 126
letter13 olomouc@pvcokna.cz
Ostrava

Ostrava

location14 Roháčova 3339/5
phone14 734 578 125
letter14 ostrava@pvcokna.cz
Valašské Meziříčí

Valašské Meziříčí

location1 Zašovská 750
phone1 771 269 311
letter1 valmez@pvcokna.cz

Provozní doba všech poboček

pondělí, středa, pátek      8.00 - 12.00, 12.30 - 16.00             úterý, čtvrtek     8.00 - 12.00, 12.30 - 17.00

více kontaktů

Naše reference

Plastová okna

Plastová okna

Široká nabídka plastových oken a dveří. Naším dlouhodobým cílem je vyhovět každému přání zákazníka v oblasti. Nabízíme tedy plastová okna, plastové dveře včetně veškerého příslušenství. Pro spokojenost našich klientů jsme v roce 2009 významným způsobem rozšířili škálu nabízených výrobků, které vyhoví jak běžným požadavkům na prostup tepla, tak i těm nejnáročnějším požadavkům kladeným na nízkoenergetické a pasivní domy.

Naše nabídka plastových oken standardně zahrnuje: