https://www.traditionrolex.com/11 Plastová okna a dveře | PVC OKNA s.r.o.

ENERGETICKY ÚSPORNÁ OKNA

Sedm mýtů o plastových oknech

Plastová okna jsou sice rozšířená, ale pořád se o nich říká spousta nesmyslů. Ty nejčastější vám vyvrátíme.

Dnes se již většina z nás s plastovými okny někde setkala. Někteří se k výměně starých oken za nová teprve odhodlávají a váhají, zda opravdu volit plastová okna.

Mýtus 1: Většina dodavatelů plastových oken jsou podvodníci. Nemám šanci poznat, jestli je to solidní firma, nebo někdo, kdo si na odborníka jen hraje.

O důvěryhodnosti realizační firmy vám může významně napovědět její historie tzn. jakou dobu působí v oboru prodeje plastových oken. Dá se předpokládat, že společnost, která na trhu působí 10 a více let, tak jako firma PVC OKNA s.r.o. vám může nabídnout ze své mnohaleté praxe bohatší technické zkušenosti, tzn. kvalifikovanější technické řešení a především dlouhodobě vyzkoušené výrobky, které uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky.

Určitě máte větší jistotu, že ujednání ve Smlouvě o dílo nezůstanou jen na „papíře“ a to hlavně odstavec o délce záruční doby. Nejlepší referencí je však vždy spokojený zákazník, proto se zeptejte ve svém okolí, jak byli s dodavatelskou firmou spokojeni. Oslovujte vždy firmu se silným zázemím a víceletou historií. Nechejte si odborně poradit, ať víte, co a hlavně proč kupujete. Ta nejlevnější firma nemusí být opravdu nejlevnější.

Mýtus 2: Ta opravdu kvalitní plastová okna jsou velmi drahá. Čím levnější plastové okno, tím větší šunt.

Tak jednoduché to není. Měli bychom mít stále na mysli pořekadlo, že nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci. Sledovat pouze cenu a kupovat jen to nejlevnější není rozhodně ideální. Navíc je dobré si uvědomit, že od oken a dveří očekáváme, že budou sloužit několik desetiletí. Jaký smysl má na takové investici ušetřit pár stovek, na úkor kvality a spokojenosti, která nás pak bude trápit dlouhou dobu?

V široké nabídce plastových oken a dveří si zákazník může vybrat od ekonomické varianty (zde je kladen důraz na příznivý poměr výkon-cena), určené především pro bytové domy. Až po ty nejnáročnější zákazníky – příznivce atypických tvarů, barev či výplní určených pro pasivní domy. Požadujte proto vždy poctivý produkt a služby za rozumné ceny, bez zbytečných triků se "slevami“!

Mýtus 3: Plastová okna se špatně reklamují.

V každém oboru existují samozřejmě i reklamace a tento fakt se výjimečně týká i plastových oken a jejich montáže. Zde se opět při výběru osvědčí pravidlo dlouhé doby fungování firmy. Serióznost společnosti jako PVC OKNA s.r.o. Olomouc podtrhuje fakt, že tyto problémy okamžitě řeší a to ve většině případů ke spokojenosti zákazníka. Zárukou pocitvého a kvalitního přístupu je pak držení certifikátu kvality ČSN EN ISO 9001:2009, který naše společnost vlastní již více jak čtyři roky.

Mýtus 4: Instalace plastových oken je děsná práce. Celý byt tím trpí a domácnost dostane zbytečně zabrat

Základní postup při montáži oken a dveří je zhruba následující:

 • příprava místa montáže (roznáška nových oken a nářadí co nejblíže k místu osazení, zajištění manipulačního prostoru)
 • demontáž křídla a vybourání rámu starého okna
 • příprava stavebního otvoru (zbavení od nečistot a prachu, případně penetrace zdiva)
 • odborné osazení rámu a křídla nového okna do stavebního otvoru s ohledem na všechny tři roviny a jeho ukotvení
 • utěsnění přechodu rámu okna a stavebního otvoru PUR pěnou
 • zednické začištění vnitřního ostění štukováním
 • začištění venkovního ostění (zatmelení problematických míst)
 • montáž doplňků (parapetů, žaluzií, sítí proti hmyzu apod.)
 • velmi důležité je seřízení oken
 • hrubý úklid a odstranění ochranných folií
 • seznámení zákazníka s obsluhou a údržbou oken a předání díla uživateli

Mýtus 5: Plastová okna se oproti dřevěným montují mnohem déle.

Seriózní firmy jsou schopny za jeden pracovní den kompletně namontovat byt v panelovém domě o velikosti 3+1. U RD může být montáž časově náročnější, zvláště pak u stávajících oken kastlového typu.

Veškeré technické detaily by měly být se zákazníkem probrány při přesném zaměření přímo v místě montáže, včetně odhadnutí délky a popřípadě rozsahu zednických prací.

Mýtus 6: Dřevěná okna vydrží bez problémů 40 let, plastová jen 20.

Udávaná životnost kvalitního okna nebo dveří je mezi 30 až 50 lety. Záleží zde, jako u všech ostatních výrobků, na způsobu používání, údržbě a prostředí, ve kterém jsou používány.
Co se týče stávajících oken, většinou ještě "slouží“ (otvírají se a zavírají), ale díky svým netěsnostem dochází k velkým unikům tepla a tím i zvýšeným nákladům na vytápění. Vyměnit nevyhovující dřevěná okna za okna nová plastová se rozhodně vyplatí!

Netěsná a neizolovaná okna mají na svědomí až 30-40 % úniku tepla.

Mýtus 7: O plastová okna se člověk musí hodně starat, jinak rychle odejdou.

Teoreticky ano. Okna musí nejen dobře vypadat, ale i péče o ně musí být jednoduchá a bezproblémová. Plastová okna se vyznačují hladkým povrchem bez pórů, dají se snadno čistit a udržovat, jsou vybavena všestranně odolným, trvanlivým a pružným těsněním. Kvalitní kování Siegenia-Aubi TITAN AF zaručuje mnohaleté bezproblémové používání.

Hladký povrch plastového okna se časem nemění ani strukturou, ani barevností. Jeho údržba spočívá pouze v občasném umytí ulpěného prachu běžným saponátem (na okna a dveře nelze používat abrazivní materiály - písky apod. a zejména ne organická rozpouštědla).

Zhruba jednou za 1 rok doporučujeme promazání pohyblivých částí kování. Plastová okna a dveře jsou tedy nenáročná na údržbu, nevyžadují opakované nátěry, zachovávají si trvale atraktivní vzhled. Speciální receptury materiálů garantují i při extrémních klimatických podmínkách vynikající odolnost vůči vlivům prostředí i vůči stárnutí.

PVC OKNA s.r.o., výrobce plastových oken v Olomouci

Kde nás najdete

Frenštát pod Radhoštěm

Frenštát pod Radhoštěm

location11 Školská čtvrť 354
phone11 603 460 310
letter11 frenstat@pvcokna.cz
Nový Jičín

Nový Jičín

location12 Revoluční 1525/6
phone12 734 578 124
letter12 nj@pvcokna.cz
Olomouc

Olomouc

location13 Wellnerova 1215/1
phone13 734 578 126
letter13 olomouc@pvcokna.cz
Ostrava

Ostrava

location14 Roháčova 3339/5
phone14 734 578 125
letter14 ostrava@pvcokna.cz
Valašské Meziříčí

Valašské Meziříčí

location1 Zašovská 750
phone1 771 269 311
letter1 valmez@pvcokna.cz

Provozní doba všech poboček

pondělí, středa, pátek      8.00 - 12.00, 12.30 - 16.00             úterý, čtvrtek     8.00 - 12.00, 12.30 - 17.00

více kontaktů

Naše reference

Plastová okna

Plastová okna

Široká nabídka plastových oken a dveří. Naším dlouhodobým cílem je vyhovět každému přání zákazníka v oblasti. Nabízíme tedy plastová okna, plastové dveře včetně veškerého příslušenství. Pro spokojenost našich klientů jsme v roce 2009 významným způsobem rozšířili škálu nabízených výrobků, které vyhoví jak běžným požadavkům na prostup tepla, tak i těm nejnáročnějším požadavkům kladeným na nízkoenergetické a pasivní domy.

Naše nabídka plastových oken standardně zahrnuje:

https://www.traditionrolex.com/11