ENERGETICKY ÚSPORNÁ OKNA

Hliníková nebo plastová okna? Která jsou ta pravá právě pro vás?

Stará okna již delší dobu netěsní a Vy pociťujete nepříjemný průvan a nekončící únik tepla z domu? To je čas na výměnu starých oken. Nová pevná okna jsou důležitým zdrojem energických úspor. Při výběru nových oken hraje roli celá řada faktorů. Jedním z hlavních z nich je kvalita a materiál okenního rámu neboli odborně profilu. Mezi základní typy, které společnost PVC OKNA nabízí, patří okna plastová a okna hliníková.

PLASTOVÁ KLASIKA

Plastová okna se během několika let stala nejčastější volbou a osvědčenou klasikou při výběru nových oken. Důvodem nejsou jen jedinečné izolační vlastnosti a dlouhá životnost, ale také cenová dostupnost. Je to dáno především vysokou automatizací výroby, díky které lze současně vyrobit kvalitní a odolná plastová okna za příznivou cenu.

Moderní technologie dávají plastovým okenním systémům zcela nové užitné vlastnosti, které hrají významnou roli při výběru nových oken. Standardem plastových oken společnosti PVC OKNA je například optimální ochrana proti hluku díky inovativní stavbě vnitřních komor ale zejména izolační vlastnosti. Nabídka pokrývá potřeby jak standardní výstavby, tak požadavky na nízkoenergetickou a pasivní výstavbu.

Dalším argumentem, proč zvolit plastová okna, je jejich výborná barevná stálost, na kterou nemá vliv ani neustále se měnící počasí. Na tuto vlastnost poskytuje společnost PVC OKNA s.r.o. desetiletou záruku. Na rozdíl od oken vyrobených z tradičních dřevěných materiálů, které mohou okna plastová věrně napodobovat, nejsou nijak náročná na údržbu. Přesto doporučujeme jim jednou až dvakrát ročně dopřát základní péči.

NEZNIČITELNÝ HLINÍK

Hliníková okna se vyznačují mimořádnou pevností a minimálními požadavky na údržbu. I když se na první pohled může zdát, že hliník je k výrobě oken opomíjeným a méně používanějším materiál, opak je pravdou. Volí se především do náročnějších provozů jako jsou například komerční budovy, protože je možné vyrábět hliníkové profily větších rozměrů a navíc v protipožární variantě.

Ale v současnosti hliníková okna čím dál častěji využívají i pro klasické domy. Hliníková okna působí velmi elegantně díky štíhlým profilům. Výhodou je neomezená paleta barevného zpracování. Jejich nadčasový vzhled osloví především ty, kteří hledají něco neokoukaného a moderního. Mírnou nevýhodou jsou horší prostupy tepla hliníkovými okny či dveřmi oproti oknům a dveří plastovým.

Nejnovějším typem oken, které zařadí v nejbližších měsících do své nabídky také společnost PVC OKNA s.r.o. jsou plastovo-hliníková okna. Která kombinují nejlepší vlastnosti obou typů materiálů.

Ať už zvolíte okna plastová či hliníková, vždy pamatujte na to, že je důležitá především kvalita oken, aby svou funkci plnila dlouhodobě a na 100 %.

Kde nás najdete

Frenštát pod Radhoštěm

Frenštát pod Radhoštěm

location11 Školská čtvrť 354
phone11 603 460 310
letter11 frenstat@pvcokna.cz
Nový Jičín

Nový Jičín

location12 Revoluční 1525/6
phone12 734 578 124
letter12 nj@pvcokna.cz
Olomouc

Olomouc

location13 Wellnerova 1215/1
phone13 734 578 126
letter13 olomouc@pvcokna.cz
Ostrava

Ostrava

location14 Roháčova 3339/5
phone14 734 578 125
letter14 ostrava@pvcokna.cz
Valašské Meziříčí

Valašské Meziříčí

location1 Zašovská 750
phone1 771 269 311
letter1 valmez@pvcokna.cz

Provozní doba všech poboček

pondělí, středa, pátek      8.00 - 12.00, 12.30 - 16.00             úterý, čtvrtek     8.00 - 12.00, 12.30 - 17.00

více kontaktů

Naše reference

Plastová okna

Plastová okna

Široká nabídka plastových oken a dveří. Naším dlouhodobým cílem je vyhovět každému přání zákazníka v oblasti. Nabízíme tedy plastová okna, plastové dveře včetně veškerého příslušenství. Pro spokojenost našich klientů jsme v roce 2009 významným způsobem rozšířili škálu nabízených výrobků, které vyhoví jak běžným požadavkům na prostup tepla, tak i těm nejnáročnějším požadavkům kladeným na nízkoenergetické a pasivní domy.

Naše nabídka plastových oken standardně zahrnuje: