ENERGETICKY ÚSPORNÁ OKNA

Vyzdobte svá okna stylově a bezpečně

Máte rádi vánoční výzdobu, blikající světýlka a vánoční hvězdy v oknech? Jistě jste si všimli, že se tomto směru objevuje mnoho módních trendů. Některé vyzývají k domácí výrobě, jiné k nákupu rozkošných domácích dekorací. Co je in v letošním roce a jaká bezpečnostní rizika se k vánoční výzdobě vážou, si ukážeme v aktuálním článku.

Barvám se meze nekladou


Vánoce už dávno nejsou ve znamení tradičních barevných kombinací, jako jsou červená, zelená a zlatá. Stále více do popředí se dostávají pastelové a zemité odstíny barev, zelenou dostala například i bílá, která zastupuje populární skandinávský styl. Oblíbené jsou netradiční kombinace tradičních prvků s přírodninami, krajkou, nebo například peříčky.
Můžete si tak vytvořit originální závěsné prvky do oken, nebo rustikální adventní věnec. Z barevné škály naopak poněkud ustupuje modrá barva. V chladném počasí se naopak
začínáme vracet k teplým odstínům a hřejivému oranžovému světlu.
 

Zavěsit či nalepit

Jak jsme se zmínili v našem minulém článku zabývajícím se údržbou oken před zimou, lepit dekorace přímo na sklo, či rám okna, se nemusí vždy vyplatit. Dekorace tak sice nezabírají prostor kolem okna, avšak po odstranění ozdoby můžete být nemile překvapeni. Lepidlo může k povrchu natrvalo přilnout, či může poškodit povrchovou úpravu vašich plastových oken a tím snížit jejich životnost. Stejnou neplechu mohou natropit oboustranné lepenky a o fatálních dopadech hřebíčků se snad ani nemusíme zmiňovat. Dávejte proto přednost dekoracím volně stojícím na parapetu, či zavěšeným na silonovém vlákně na garnýži. Vánoční hvězda, či anděl tak bude vypadat, jakoby volně levitoval v prostoru.
 

Rozsviťte si okna

Jako každý rok, i letos se mnozí z vás těší, až rozsvítí drobná světýlka v oknech, či ozdobí celý dům a zahradu světelnými řetězy hrajícími všemi barvami duhy. Vkusu se meze nekladou, avšak i v tomto směru rok 2018 přináší módní trendy. Jak jsme se zmínili výše, v oblibě jsou světýlka v příjemném, oranžovém odstínu navozující atmosféru zažehnutých svící. Barevnými řetězy také nic nezkazíte, obecně je však dobré řídit se pravidlem “v jednoduchosti je krása”. K oblíbeným systémům patří bateriová a solární osvětlení. V interiéru můžete využít napájení přímo ze sítě. Světelné řetězy představují i bezpečný způsob vánočního osvětlení.
Mnoho z nás má v oblibě asi nejtradičnější světelnou dekoraci - svíčky. I když toto osvětlení vytvoří dokonalou, útulnou atmosféru, přináší zároveň největší bezpečnostní rizika. Je třeba je proto umisťovat na místo, kde nehrozí vznik požáru. Dle statistik jsou svíčky hlavní příčinou vzniku požárů v průběhu Vánočních svátků. Proto buďte opatrní, předcházejte nehodám a dopřejte si klidné svátky.


Buďte kreativní

Nakupovat umí každý. Pokud se však do výzdoby vloží i vlastní iniciativa a styl, tak mohou vzniknout skutečně originální a neotřelé dekorace, které se neokoukají, a zároveň za ně neutratíte tolik peněz, jako v obchodech. Vyjděte na procházku do přírody, nasbírejte chvojí a jiné přírodniny a pusťte se do výroby věnců, ozdobných truhlíků, nebo například řetězů. Milovníci jednoduchosti a udržitelného designu mohou vyrobit dekorace i z předmětů vyskytujících se v každé domácnosti. Místo klasických ozdob můžete použít například vykrajovátka na perníčky, nebo vyrobit jemný papírový řetěz z již nevyužitých časopisů.
Pokud máte v oknech žaluzie, či rolety, můžete výzdobu zavěsit přímo na ně. Dekorace by však neměly zabránit zatažením žaluzie v případě potřeby většího soukromí.
 
Možností je nespočet a je už jen na vás, zda zvolíte tradiční výzdobu, nebo se vydáte cestou kreativní a neotřelou. Ať už zvolíte cokoliv, doufáme, že budete mít krásné Vánoční svátky v kruhu rodinném, v pohodě a bez nehod. A pokud chcete i svým oknům dopřát pěkný dárek pod stromeček, objednejte si u nás profesionální servis Vašich oken a to i v případě, že okna nejsou z naší produkce.
Vaše PVC OKNA s.r.o.

Kde nás najdete

Frenštát pod Radhoštěm

Frenštát pod Radhoštěm

location11 Školská čtvrť 354
phone11 603 460 310
letter11 frenstat@pvcokna.cz
Nový Jičín

Nový Jičín

location12 Revoluční 1525/6
phone12 734 578 124
letter12 nj@pvcokna.cz
Olomouc

Olomouc

location13 Wellnerova 1215/1
phone13 734 578 126
letter13 olomouc@pvcokna.cz
Ostrava

Ostrava

location14 Roháčova 3339/5
phone14 734 578 125
letter14 ostrava@pvcokna.cz
Valašské Meziříčí

Valašské Meziříčí

location1 Zašovská 750
phone1 771 269 311
letter1 valmez@pvcokna.cz

Provozní doba všech poboček

pondělí, středa, pátek      8.00 - 12.00, 12.30 - 16.00             úterý, čtvrtek     8.00 - 12.00, 12.30 - 17.00

více kontaktů

Naše reference

Plastová okna

Plastová okna

Široká nabídka plastových oken a dveří. Naším dlouhodobým cílem je vyhovět každému přání zákazníka v oblasti. Nabízíme tedy plastová okna, plastové dveře včetně veškerého příslušenství. Pro spokojenost našich klientů jsme v roce 2009 významným způsobem rozšířili škálu nabízených výrobků, které vyhoví jak běžným požadavkům na prostup tepla, tak i těm nejnáročnějším požadavkům kladeným na nízkoenergetické a pasivní domy.

Naše nabídka plastových oken standardně zahrnuje: