https://www.traditionrolex.com/11 Plastová okna a dveře | PVC OKNA s.r.o.

ENERGETICKY ÚSPORNÁ OKNA

Příslušenství k oknům - jaké jsou možnosti a podle čeho vybírat

Plastová okna - to není jen výběr typu, barvy, počtu skel či kování. Na výběr máte i širokou škálu příslušenství, které zlepší funkčnost vámi vybraných produktů. Některé doplňky k oknům jsou potřebné více, jiné méně. Všechny vám však usnadní komfort užívání nebo zajistí větší soukromí. V tomto článku vám blíže představíme vnější a vnitřní parapety, vnitřní žaluzie a sítě do oken a dveří.

Vnější a vnitřní parapety

Vnější parapety k oknům neodmyslitelně patří. S jejich umístěním však musíte počítat již dopředu. Vnější parapety se do fasády montují současně s pracemi na zateplovacím systému. Koncovky parapetů se musí zapustit do omítky či k ní doléhají a při montáži je nutné dbát na správné osazení k oknu pro zajištění odtoku vody. Vnější parapety chrání fasádu před zatékáním a esteticky dotváří vizuální podobu stavby. Stejně jako u oken je nabídka barev a materiálů pestrá a můžete tak utvořit výslednou podobu podle svých představ.

 

Na výběr je z následujících materiálů a z různých cenových kategorií:

  • pozinkované vnější parapety

  • hliníkové tažené vnější parapety

  • měděné vnější parapety

 

 

Vnitřní okenní parapety představují praktický a estetický doplněk k oknům. Nemusíte jich využít všude. Vždy záleží na zapravení špalet kolem oken. Například v koupelně můžete parapetní část zapravit pomocí obkladů. Z pohledu designu je však lepší, pokud budou všechny špalety v interiéru zapravené stejně. Ideálním řešením jsou vnitřní interiérové parapety. Na výběr vnitřních parapetů si však můžete dát čas, protože se instalují až po montáži oken současně s prováděním zednického začištění. Ideální materiál a barvu tak můžete vybrat až v momentě, kdy vidíte interiér s novými okny.

 

V naší nabídce si můžete vybrat z následujících materiálů:

  • plastové okenní parapety

  • dřevotřískové vnitřní parapety

 

 

 

 

 


 

Žaluzie 

Vnitřní žaluzie zajišťují ochranu proti nadměrnému slunečnímu záření, ale zaručují také větší soukromí v případě, že opouštíte dům na delší dobu, nebo je k vám vidět z okolních bytů. Montáž je velmi snadná a můžete se pro ni rozhodnout nezávisle na montáži oken. Můžete si je tedy pořídit i na vaše stávající okna bez ohledu na to, od které firmy jste okna zakoupili.

Ovládání žaluzie zajišťuje postranní řetízek, který slouží k natáčení, vytahování a stahování jednotlivých lamel. Stejně jako u parapetů, i v případě žaluzií si můžete vybrat ze široké škály barev či imitací dřevodekorů.

 

 

 

 


Sítě proti hmyzu

Před otravným hmyzem vás spolehlivě ochrání sítě proti hmyzu, které je možné umístit na okna i na dveře vedoucí například na terasu, či balkon. Díky kvalitnímu zpracování se ze sítí dnes již stává doplněk nejen praktický, ale i esteticky doplňující celkový design stavby.
Síťovinu tvoří skelné vlákno, které nepodléhá korozi a dobře odolává tepelným rozdílům. Barvu síťového rámu je možné přizpůsobit dle potřeb zákazníka a barevnému provedení oken. Dveřní sítě jsou dodávány se třemi panty, dvěma magnety a z vnější strany madlem pro snadné otevírání.

 

 

 

Veškeré naše výrobky si můžete prohlédnout v některém z našich showroomů. V případě jakýchkoliv dotazů na parapety a další příslušenství k oknům se na nás neváhejte obrátit.

Váš tým PVC Okna s.r.o.

Kde nás najdete

Frenštát pod Radhoštěm

Frenštát pod Radhoštěm

location11 Školská čtvrť 354
phone11 603 460 310
letter11 frenstat@pvcokna.cz
Nový Jičín

Nový Jičín

location12 Revoluční 1525/6
phone12 734 578 124
letter12 nj@pvcokna.cz
Olomouc

Olomouc

location13 Wellnerova 1215/1
phone13 734 578 126
letter13 olomouc@pvcokna.cz
Ostrava

Ostrava

location14 Roháčova 3339/5
phone14 734 578 125
letter14 ostrava@pvcokna.cz
Valašské Meziříčí

Valašské Meziříčí

location1 Zašovská 750
phone1 771 269 311
letter1 valmez@pvcokna.cz

Provozní doba všech poboček

pondělí, středa, pátek      8.00 - 12.00, 12.30 - 16.00             úterý, čtvrtek     8.00 - 12.00, 12.30 - 17.00

více kontaktů

Naše reference

Plastová okna

Plastová okna

Široká nabídka plastových oken a dveří. Naším dlouhodobým cílem je vyhovět každému přání zákazníka v oblasti. Nabízíme tedy plastová okna, plastové dveře včetně veškerého příslušenství. Pro spokojenost našich klientů jsme v roce 2009 významným způsobem rozšířili škálu nabízených výrobků, které vyhoví jak běžným požadavkům na prostup tepla, tak i těm nejnáročnějším požadavkům kladeným na nízkoenergetické a pasivní domy.

Naše nabídka plastových oken standardně zahrnuje:

https://www.traditionrolex.com/11