ENERGETICKY ÚSPORNÁ OKNA

Připravte svá okna na zimu

Zima neodvratně klepe na dveře a je potřeba se na ní připravit nejen teplým oblečením, ale i správnou údržbou vašich plastových oken. Nastávající období s sebou přináší mráz, sníh, silný vítr i častější deště. Tyto povětrnostní podmínky se mohou neblaze projevit vzrůstající kondenzací vody na oknech a kolem nich. Důsledkem toho se kolem oken může objevit nepříjemná plíseň, které se budete těžko zbavovat.

Jak tomu úspěšně zamezit? Základní údržbu můžete udělat i vy a to tím, že okna umyjete. Zaměřte se převážně na těsnění v dolní části rámu, které bývá nejvíce znečištěné. Prohlédněte i odtokové kanálky umožňující odtok nahromaděné vody a odstraňte ulpělé nečistoty.

Dále zkontrolujte technický stav těsnění a kování a přitáhněte uvolněné kličky a madélka.  Stačí jen nadzvednout kryt pod okenní kličkou a otočit ho do vodorovné polohy. Tím se dostanete ke šroubům. Jestli se vám zdá, že je potřeba okna seřídit, můžete tak učinit podle návodu od výrobce. Pokud by jste svá okna radši svěřili odborníkovi, jednoduše zavolejte našeho technika, který provede odborné seřízení za vás. Budete tak mít jistotu, že bylo vše provedeno správně.

Mezi pravidelnou údržbou by také nemělo chybět promazání pantů a kování. Pozor však, jaký přípravek použijete. Nejpoužívanější pro pravidelnou údržbu je silikonový olej, ale můžete použít i olej na šicí stroje. Kuchyňský olej by naopak mohl kování poškodit, stejně tak i přípravky s obsahem kyselin a pryskyřic.

Jako prevence před plísněmi funguje jistě i větrání. V zimních měsících, kdy se větrá méně z důvodu šetření energií, je na pravidelné větrání obzvlášť nutné dbát. Větrat by se mělo tak, že v bytě, či domě, otevřeme na několik minut všechna okna. Tak dojde k obměně vzduchu, ale prostor si stále uchová příjemnou teplotu. Větrat by se mělo obzvlášť v místnostech, kde se vyskytuje větší vlhkost, jako je například kuchyň, koupelna, nebo místo, kde sušíte prádlo. Ideální frekvence větrání je každý den. Pozor však na mikroventilaci. Ta není pro pravidelné větrání vhodná a to hned z několika důvodů. Podrobnosti můžete zjistit v našem starším článku, který se větrání věnuje dopodrobna.

Pokud se chystáte před vánoci svá okna vyzdobit, měli byste se vyvarovat všem ozdobám, které se lepí přímo na sklo, nebo rámy oken. Po sundání ozdob by se mohlo stát, že zanechají nesmazatelné šmouhy, či jinak poškodí sklo a rám okna.

S údržbou oken vám velice rádi pomůžeme. Neváhejte se na nás obrátit! K dispozici vám jsme na našem e-mailu info@pvcokna.cz, nebo na čísle 605 182 035. Veškeré informace vám poskytne paní Ing. Mlejnková.

Kde nás najdete

Frenštát pod Radhoštěm

Frenštát pod Radhoštěm

location11 Školská čtvrť 354
phone11 603 460 310
letter11 frenstat@pvcokna.cz
Nový Jičín

Nový Jičín

location12 Revoluční 1525/6
phone12 734 578 124
letter12 nj@pvcokna.cz
Olomouc

Olomouc

location13 Wellnerova 1215/1
phone13 734 578 126
letter13 olomouc@pvcokna.cz
Ostrava

Ostrava

location14 Roháčova 3339/5
phone14 734 578 125
letter14 ostrava@pvcokna.cz
Valašské Meziříčí

Valašské Meziříčí

location1 Zašovská 750
phone1 771 269 311
letter1 valmez@pvcokna.cz

Provozní doba všech poboček

pondělí, středa, pátek      8.00 - 12.00, 12.30 - 16.00             úterý, čtvrtek     8.00 - 12.00, 12.30 - 17.00

více kontaktů

Naše reference

Plastová okna

Plastová okna

Široká nabídka plastových oken a dveří. Naším dlouhodobým cílem je vyhovět každému přání zákazníka v oblasti. Nabízíme tedy plastová okna, plastové dveře včetně veškerého příslušenství. Pro spokojenost našich klientů jsme v roce 2009 významným způsobem rozšířili škálu nabízených výrobků, které vyhoví jak běžným požadavkům na prostup tepla, tak i těm nejnáročnějším požadavkům kladeným na nízkoenergetické a pasivní domy.

Naše nabídka plastových oken standardně zahrnuje: